مقالات آموزشی

چگونه لباس خود را با طلای سفید ست کنیم

طلای سفید

طلای سفید فلزی هم ارزش طلا است که از ترکیب فلز طلا با برخی فلزهای گرانبها به دست آمده و رنگی خنثی مانند نقره دارد. در دنیای جواهرات، ارزش طلای سفید نیز مانند جواهرات طلا و جواهرات نقره بسیار بالا است و در دنیای مد و فشن نیز ست انواع طلا با رنگ سفید سفید نظیر گوشواره طلا سفید ، نیم ست طلا سفید و … با استایل‌های مختلف دارای اصول و نکات منحصر به فرد است. از آنجایی که در دیگر مقالات درباره ست طلا با لباس به کرات صحبت کرده ایم، در این مقاله از سلسله مقالات گالری طلا و سنگ فرهاد قصد داریم درباره چگونگی ست کردن زیورالت طلا با رنگ سفید با استایل‌های مختلف صحبت کنیم.

ست طلای سفید با رنگ لباس

نخستین نکته‌ای که می خواهیم درباره آن صحبت کنیم، نحوه ست طلای سفید با رنگ لباس‌ها است. فارغ از کاربری لباس یا نوع فضایی که قرار است در آن از جواهرات خود استفاده کنید، باید بدانید که زیورالات طلا با رنگ سفید با رنگ‌های خاصی همواره هماهنگ است و از سویی رنگ‌هایی هستند که استفاده آن‌ها در کنار زیورالاتی با رنگ سفید توصیه نمی شود.

اگر شما هم در زمره افرادی هستید که عاشق زیورآلات طلا سفید، پلاتین، نقره و جواهراتی از این دست هستید، احتمالاً تعداد زیادی جواهرات ساخته شده مانند انگشتر طلا سفید و … با این فلز دارید که از استفاده آن‌ها در محافل و مکان‌های مختلف لذت می برید و مایلید رنگ لباس و شیوه استایل خود را با آن‌ها هماهنگ کنید.

همچنین بخوانید: طلای سفید یا زرد؟ کدام یک بهتر است؟

به این منظور باید بدانید که بهترین رنگ برای ست طلای سفید رنگ مشکی و بعد از آن سورمه ای است. به طور کل رنگ‌های تیره باعث درخشش بیشتر جواهرات رنگ خنثی شما خواهند شد و این یک اصل ثابت در دنیای مد است. به علاوه اگر قصد ست پوشیدن لباس‌های رنگ روشن را با زیورالات طلا به رنگ سفید دارید، بهتر است به رنگ‌هایی مانند سبز یا آبی سیر یا شرابی فکر کنید و پس از آن به دنبال رنگ فیروزه‌ای باشید.

ست طلای سفید

 

در مقابل، رنگ‌هایی که استفاده از آن‌ها در کنار طلای سفید توصیه نمی شود، رنگ‌هایی مانند نارنجی، زرد، لیمویی، فسفری و مواردی از این قبیل است که بیشتر با جواهرات ساخته شده از طلای زرد هماهنگ هستند. به طور کلی این اصل وجود دارد که در مواقع بسیار نادری با لباس‌های به رنگ فانتزی و گرم و روشن از طلاهای سفید رنگ استفاده می شود.

البته در این میان مدل لباس و استایل و رنگ مو و مواردی از این دست نیز اهمیت دارد که در ادامه پیرامون تمامی آن‌ها صحبت می کنیم.

ست طلای سفید با رنگ مو

موضوع دیگری که در کنار رنگ لباس اهمیت دارد، رنگ موی شما است. از آنجایی که دنیای مد، دنیای ایجاد تعادل و زیبایی است، گاهی رنگ موی شما می تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی استایل کلی شما داشته باشد و از آنجایی که موی شما هم جوار با جواهرات شما است، بنابراین در بحث ست طلا با لباس موضوع هماهنگی رنگ مو خصوصا با گوشواره و گردنبند طلا نیز اهمیت دارد.

ست طلای سفید با رنگ مو

 

همچنین بخوانید: انتخاب مدل گوشواره مناسب برای انواع مدلهای مو

مانند رنگ لباس، رنگ موهای تیره مانند رنگ مشکی و شرابی و قهوه ای تیره بیشتر از رنگ موی طیف دودی و پلاتینه می تواند برای درخشش جواهرات نقره گون مناسب باشند. گاهی رنگ مو می تواند حتی بیشتر از رنگ لباس در رابطه با این موضوع نقش ایفا کند. به عنوان مثال شما می توانید یک لباس نقره ای یا سفید را به همراه زیورالات طلا به رنگ سفید با موهای باز مشکی ست کنید و مانند یک دختر شایسته در یک میهمانی بدرخشید. البته در این کار باید بسیار دقت و ظرافت به خرج دهید و این یک مثال اغراق آمیز برای نشان دادن تاثیر رنگ مو در ست طلای سفید بود.

ست طلای سفید با رنگ پوست

نکته دیگری که درباره ست طلا با لباس اهمیت دارد، اهمیت به توناژ رنگ پوست است. پوست شما بخش مهمی از استایل و زیبایی شما است که بدون تردید از اهمیت زیبایی و درخشش آن هرگز غافل نخواهید بود؛ اما این نکته را نیز باید بدانید که توناژ رنگ پوست شما با رنگ جواهراتی که استفاده می کنید ارتباط مستقیم دارد.

به طور کلی افرادی که توناژ پوست گرم تری دارند و رنگ پوست آن‌ها رو به سوی سبزه و تیره دارد، از طلای زردتر به عنوان جواهر استفاده می کنند و فلزات روشن تر مانند طلای سفید یا نقره بیشتر مناسب پوست های با رنگ روشن و سرد است. بنابراین اگر شما پوستی با توناژ رنگ سرد دارید، استفاده از زیورالات طلا با رنگ سفید  بیشتر به شما توصیه می شود.

ست طلای سفید با رنگ پوست

همچنین بخوانید: انتخاب جواهرات مناسب رنگ پوست

اهمیت این موضوع تا حدی است که بر روی استانداردهای ملی عیار طلا در کشورهای مختلف نیز تاثیر می گذارد. به عنوان مثال در کشورهای اروپای میانه که به طور کلی رنگ پوست روشن تر دارند، طلای زرد نیز با عیار پایین تر تولید می شود و مثلا عیار اغلب طلاهای تولیدی آلمان بین 12 تا 14 است؛ این در حالی است که در کشورهای آفریقایی و عربی، طلای 20 تا 22 عیار استاندارد اصلی کشورها است و این بخاطر توناژ گرم رنگ پوست زنان در این کشورها است.

ست طلای سفید با مدل لباس

در اغلب موارد، طلاهای سفید رنگ برای تولید طرح های ساده و مینیمالیست مورد استفاده قرار می گیرد و از زرق و برق های مدل های سنگین طلای زرد در کارهای طلای سفید کمتر دیده می شود. دلیل این موضوع سادگی و زیبایی است که در ذات این فلز نهفته و در بسیاری از مواقع حتی یک نگین ساده یا یک طرح خاص، برای زیبایی و درخشش جواهرات ساخته شده از طلا سفید کافی است.

این موضوع را درباره مدل لباس خود نیز باید مد نظر داشته باشید که بسته به محیط یا مهمانی که قرار است در آن از زیورالات طلا سفید رنگ استفاده کنید، بین مدل لباس خود و مدل جواهر خود یک تعادل ایده آل برقرار کنید. بدون شک خودتان بهتر از هر کسی می دانید که چه طرح و مدلی از لباس با چه طرحی از جواهر هماهنگ است؛ اما تنها این چند نکته را فراموش نکنید:

با لباس های پر زرق و برقی که پارچه ای کار شده دارد، ساده ترین جواهرات را انتخاب کنید تا از پیچیدگی استایل خود جلوگیری کرده باشید. رسیدن به تعادل در همه چیز غایت هدف دنیای آرایش است؛ بنابراین از اغراق در طرح و مدل و رنگ و لعاب جلوگیری کنید.

ست کردن طلای سفید با مدل لباس

از استفاده زیاد و چند لایه طلا با رنگ سفید خودداری کنید! شاید پوشیدن چند طلای مختلف مانند دستبند طلا و یا گردنبند استایل شما را زیبا تر جلوه کند؛ اما این موضوع درباره طلای سفید چندان کارساز نیست.

مدل لباس و جواهرات خود را متناسب با محیط و فضا انتخاب کنید. زیباترین استایل در جایگاهی ناصحیح، مانند وصله ناجوری خواهد بود که به زیبایی شما کمک نمی کند. سعی کنید جواهرات مهمانی شب و عروسی را از زیورآلاتی که احتمالاً در سر کار یا مهمانی های دوستانه قرار است استفاده کنید، جدا کنید.

در پایان نیز این نکته را بخاطر داشته باشید که نبوغ در سادگی است. زیبایی ذاتی شما در کنار خاص ترین طرح های طلای سفید می تواند به خودی خود شگفتی آفرین باشد. برای خاص بودن باید در جستجوی خاص ترین انتخاب ها باشید و گالری طلا و سنگ فرهاد این افتخار را دارد که برای شما بهترین ها و جدیدترین ها را به ارمغان بیاورد. ست طلای سفید با هر طرح و مدلی می تواند یک انتخاب هوشمندانه از جانب شما باشد که از پیش خوش سلیقگی خود را به اثبات رسانده اید و هدف ما از ارائه این مطالب تنها مرور نکاتی بود که به شما در انتخابی بهتر کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *